post

W przypadku schodów drewnianych strychowych możemy wiele powiedzieć o tych składanych. Wspomnieć o nich warto z kilku powodów. Po pierwsze takie drewniane schody strychowe są niezwykle popularne, więc ich wybór jest duży. Z reguły nie wiele się one różnią od siebie. Przeważnie mówimy tutaj o tych konstrukcjach, które to przypominają nieco rozkładaną do pionu drabinkę, z tą tylko różnicą, że są one montowane pod pewnym kątem, aby dobrze się wchodziło na górę.

Po drugie mamy tutaj do czynienia z towarem znacznie tańszym niż jest to w przypadku bardziej zaawansowanych konstrukcyjnie pionów. Cena jednak to nie tylko jedna z zalet ponieważ mamy tutaj też łatwość montażu takich schodków. Ponadto takie schody drewniane na strych składające się kilku segmentów montuje się szybko. Ogólnie stanowią one niewielką skrzynię, którą to w miarę łatwo będzie przewieźć.

Co do segmentów to będziemy tu mieć na myśli dwa, lub trzy takie biegi ze stopniami, a zdecydowanie rzadziej cztery, czy tym bardziej więcej. Wiele tu jednak zależy od wysokości pomieszczenia. Niekiedy w zestawie mamy poręcze (tu częściej metalowe niż drewniane), ewentualnie możliwość dokupienia ich osobno, tym bardzie, że zarówno tego typu schodki, jak i poręcze są na tyle uniwersalne, że powinny idealnie pasować, a takie przykręcenie wspornika nie przysparza też wielu problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *