post

Jeżeli chodzi o schody na strych to możemy tutaj mówić o dwóch podstawowych typach takich schodów. Jednym będzie tradycyjny ciąg schodów stacjonarnych, takich jak każde inne prowadzące na kolejne piętro, a drugim schody rozkładane, rozsuwane, ukryte niejako w stropie, które to „kryją się” za klapą (włazem) i zazwyczaj stanowią spójną część takiego zamknięcia. Klapa taka może być nawet zamykana na klucz. A kiedy ją otwieramy i pociągamy do dołu, schodki lekko nam się wysuwają.

Najczęściej mamy tutaj drewniane schody strychowe, bo tenże materiał doskonale się sprawdza w przypadku stopni prowadzących na ostatnią kondygnację. Należy jednak pamiętać, że to nie reguła, a często też w schodach takich łączy się poszczególne elementy, przy wykorzystywaniu różnych materiałów, ale także niejednokrotnie przeważa w takich konstrukcjach drewno. Takie schody drewniane na strych mogą występować jako drabiny strychowe, ale i tutaj używamy pojęcia schodów.

Co do łączenia wspomnianych elementów to drabinka taka może być wykonana z dowolnego drewna ( z kilkoma nielicznymi wyjątkami) a już na przykład mała balustrada będzie tu stanowić element stalowy. Mowa tu jednak bardziej o poręczy, którą to montuje się w ostatnim segmencie, tuż przy wejściu na strych. Inną metalową część może też stanowić mechanizm składający schodki i zamykający właz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *