post

Schody strychowe to coraz częściej wybierany sposób poruszania się między jednym piętrem a drugim. Ich główną zaletą jest wysoka jakość, przystępna cena i niewielka powierzchnia, którą zajmują. Pod tymi względami wypadają o wiele lepiej od tradycyjnych, stacjonarnych schodów. Są stosowane zarówno wtedy, gdy na górnym piętrze znajdują się pokoje (np. gościnne), jak i wtedy, gdy jest ono typowo nieużytkowe. Najpopularniejsze rodzaje schodów strychowych to składane i elektryczne.

Wysuwane schody na strych (tzw. składane) są bardzo lekkie i wytrzymałe na częste zsuwanie i wysuwanie. Mają optymalny kształt drabinki, który umożliwia stabilne i bezpieczne poruszanie się po niej. Są oczywiście wyposażone we właz na poddasze, który jest zaprojektowany tak, by zapewniać najlepszą izolacyjność, co jest szczególnie istotne wtedy, gdy nie zamierzamy ocieplać górnego piętra. Najczęściej wykonane z drewna, mogą też posiadać metalową dodatkową poręcz.

Schody strychowe elektryczne również mają typowy właz na poddasze i są niezwykle trwałe oraz solidne. Najczęściej wykonuje się je z metalu i dodatkowo wyposaża w napęd elektryczny. Dzięki temu użytkownicy nie muszą ręcznie wsuwać i wysuwać schodów, co w przypadku poddaszy użytkowych może być bardzo pracochłonne. Steruje się je za pomocą pilota. Wyglądają nowocześnie, pracują dość cicho i mogą służyć niezawodnie nawet przez kilkanaście lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *