post

Kto z nas nie marzy o własnym, choćby niewielkim, domu z ogrodem? Otoczonym zielonym trawnikiem, ulubionymi kwiatami i krzewami, drzewami, w których cieniu można się ukryć przed słońcem i odpocząć choć przez chwilę od codziennego pośpiechu i stresu. Na etapie marzeń i planów wyobrażamy sobie, jak nasz wymarzony dom miałby wyglądać, w myślach określamy jego wielkość, wygląd, rozplanowujemy ułożenie pomieszczeń.

Zastanawiamy się, jakie kolory najchętniej widzielibyśmy na ścianach, przeglądamy katalogi elementów wykończeniowych, wizualizacje wnętrz w internecie. Zastanawiamy się nad tym, jakie rozwiązania ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Znajdujemy praktyczne bramy garażowe unoszone do góry, okiennice antywłamaniowe, estetyczne ukryte w suficie włazy na poddasze, wysuwane schody strychowe. Nie chcemy, by cokolwiek zakłócało ład w naszym domu.

Przed oczami mamy przestronne i estetyczne wnętrza urządzone w naszym ulubionym stylu. Planując budowę domu szukamy kompromisów pomiędzy marzeniami a naszymi możliwościami finansowymi i funkcjonalnością. Zadajemy pytania na forach, rozmawiamy z ekspertami wszelkich dziedzin związanych z budową i urządzaniem domu. Powoli urzeczywistniamy to, co kiedyś było możliwe tylko w sferze wyobraźni. Dajmy sobie czas, dobrze przemyślmy co faktycznie nam się przyda, a co jest zbędnym gadżetem. Co okaże się faktycznym ułatwieniem, a co po jakimś czasie zacznie nas drażnić. I nie bójmy się marzyć, określenie marzeń jest pierwszym krokiem do ich realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *