post

W zabudowaniach, gdzie występują klatki schodowe, zaś w nich występuje znaczna liczba schodów, niezwykle istotny nacisk powinien być kładziony na kwestie związane z bezpieczeństwem przy codziennym korzystaniu z nich – wiąże się to zarówno z wchodzeniem i ze schodzeniem ze schodów.

Niewątpliwie przydatnym dodatkiem są poręcze na schody, które w znaczący sposób wpłyną na poprawę kwestii bezpieczeństwa. Ponieważ można się trzymać poręczy wchodząc lub schodząc po schodach, jest to szczególnie przydatne dla dzieci i osób starszych, ale też w przypadku bardziej stromo położonych schodów.

Często jednak wiele osób zastanawia się, czy montować jakąkolwiek formę barierek w przypadku, gdy ma się do czynienia z zamkniętą i zabudowaną klatką schodową. W tego rodzaju wypadku warto zamontować przyścienne poręcze schodowe, które również w znaczący sposób wpłyną na kwestie bezpieczeństwa, bez konieczności trzymania się zwykłej pionowej ściany.

Przyścienna poręcz schodowa będzie stanowiła formę zabezpieczenia i uchwyt, którego można się trzymać przy wchodzeniu po schodach. Poza ową czysto funkcjonalną kwestią tych poręczy można również spojrzeć z perspektywy czysto estetycznej, czyli potraktowania poręczy jako elementu dekoracyjnego. Są one również bardzo praktycznym rozwiązaniem przy raczej dłuższych i bardziej krętych typach klatek schodowych i niewątpliwie będą stanowiły bardzo pomocny element.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *