post

Stosując się do zaleceń firmy Velset wycinamy otwór w stropie na skrzynię. Gdy mamy już to wykonane przechodzimy do części montażowej schodów drewnianych. Z pomocą domowników wciągamy kompletnie skręcone schody drewniane na strych. Do kątowników montażowych przykręcamy ceowniki, które staną się punktami oporowymi dla całej konstrukcji schodów strychowych.

Następnie skrzynię ze schodami umieszczamy we wcześniej wyciętym otworze, wykorzystując do tego odpowiednio ustawione ceowniki. Sprawdzamy ustawienie skrzyni względem powierzchni bocznych otworu, oraz czy odpowiednio licuje z powierzchnią sufitu – dolną płaszczyzną stropu.

Jeśli odległości między powierzchniami bocznymi skrzyni i wyciętego otworu są niesymetryczne względem siebie lub długości przekątnych skrzyni są różne, robimy korektę ustawienia za pomocą odpowiednich desek dystansowych, jednocześnie ustawiając dolną płaszczyznę klapy względem powierzchni sufitu.

Nasz strych posiada konstrukcję drewnianą, dlatego też mamy ułatwione mocowanie schodów strychowych do stropu. Wykonujemy to za pomocą odpowiednich wkrętów do drewna.

Szczeliny między bocznymi ściankami skrzyni a ściankami otworu uszczelniamy, izolujemy wełną mineralną. Wysuwamy schody, przycinamy nogi drabinki, jeśli są za długie, zakładamy stopki. Na strychu i na suficie wykańczamy otwór listwami maskującymi.

Przeprowadzamy próby funkcjonalne – wynik pozytywny – po sprawie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *