post

Strych to przeważnie pomieszczenie znajdujące się w domku jednorodzinnym, z uwzględnieniem, że jest to budynek piętrowy. Jest bowiem tak, że strych taki mieści się pod dachem i można uznać, że nie stanowi on piętra. Nie obserwujemy raczej tego typu strychów w domkach parterowych.

Mogą oczywiście takie istnieć, ale przede wszystkim mówimy tu o budynkach, które dysponują przynajmniej jednym piętrem nad parterem i to nad tym piętrem znajdować się może strych. Aby się tam dostać niezbędne są stalowe, drewniano-stalowe, lub też drewniane schody strychowe. Możemy tu zaobserwować zarówno ostatni ciąg schodów prowadzących powyżej pierwszego, bądź drugiego piętra. Pięter tych może być oczywiście więcej.

W domkach jednorodzinnych, ale także w blokach do wspomnianego strychu mogą prowadzić schodki, które mieszczę się w stropie i mówimy tutaj o konstrukcji rozsuwanej wyciąganej od góry. Montaż schodów strychowych tego typu jest doskonałym rozwiązaniem, jeżeli chcemy zaoszczędzić na powierzchni użytkowej budynku. Dodatkowo mówimy tutaj o nie skomplikowanej konstrukcji, najczęściej robionej z drewna, choć przeguby niejednokrotnie wykonane są ze stalowych elementów. Ogólnie schodki takie są lekkie i występują one przeważnie w przypadku strychów, które adoptujemy na pomieszczenia gospodarcze, gdzie także możemy składować wszystkie mniej nam potrzebne rzeczy, czy przedmioty. Jeżeli takie pomieszczenie ma nam posłużyć jako pokój lepiej sprawdzają się tradycyjne schody.

źródło: http://schody.velset.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *